Évekkel ezelőtt egy kineziológus ismerősömtől hallottam: a férfiak arra kíváncsiak, mi van a nők szoknyája alatt, a nők meg arra, mi van a férfiak alsónadrágjában. Ilyen egyszerűen működne a férfi és a női kommunikáció? Én férfi vagyok, te nő vagy, nekem ez van, neked meg az van, és kész, megvolnánk? Úgy, mint az oviban, amikor egy sarokba bújva megnéztük egymás dolgait? Ennyi lenne a férfi és női kommunikáció lényege, a többi, férfiak és nők közötti kapcsolat meg maga a körítés?
A FÉRFIAKAT ÉS A NŐKET FOGLALKOZTATÓ PROBLÉMÁK
Az internet tele van felnőtteknek szóló tartalmakkal, ahonnan bárki, bármikor hozzájuthat a technikai tudáshoz. Elvileg mindenki tud mindent, aztán a kutatásokból kiderül – Shere Hite: Hite riport: A nők szexuális életéről –, hogy a nők nagy részének még sosem volt orgazmusa; a férfiak meg állandóan szenvednek az „Elég jó vagyok az ágyban?” kérdéstől, és még a kapuzárási pánik időszakán túl is azon törik a fejüket, hogy hogyan tudnának megfelelni. Még ennyi idősen is teljesíteni akarnak, és fogalmuk sincs arról, hogy 42 éves kor fölött elkezd csökkenni a férfiak szexuális energiája, így nem biztos, hogy annyira túl kellene tolni a biciklit a különféle potencia növelő szerekkel.
A párkapcsolatokban előjönnek a szexszel kapcsolatos problémák, és hiába van meg a technika, a férfi és a nő is érzi, hogy valami hiányzik a férfi és női kommunikációból, csak azt nem tudják, hogy mi.
MI ÚJSÁG A FIÚKKAL ÉS A LÁNYOKKAL?
Az iskolákban megtanítják a fiatal nemzedéknek a számolás, írás, olvasás mesterségét, megtanulnak történelemből egy sor dátumot, kémiából pár egyszerű és több bonyolult képletet, a középsuliban a sor folytatódik, hogy az egyetemeken pontot tegyenek a tanulmányaik végére. Mindezt abban a tudatban teszik, hogy a megtanult dolgoknak a jelentős részét úgyis elnyeli az enyészet.
Ott vannak a tantermekben a hormonjaik által túlfűtött fiatalok, és senki sem beszél arról, ami a legeslegjobban érdekli őket, ami a férfi és nő közötti kommunikáció: hogyan ismerkedhet meg egy fiú és egy lány, hogyan gondolkodik a férfi és hogyan a nő, mik a hasonlóságok és mik a különbségek.
A TÁNC, MINT A KÉT NEM KÖZÖTTI KOMMUNIKÁCIÓ ESZKÖZE
Vajon ez miért van így? Milyen jó lenne „kötelezővé” tenni az iskolákban a táncot, ami megtanítaná a fiatalokat az illemszabályokra, és tánc közben megízlelhetnék a férfi és a női energiákat, ami magabiztossá tenné őket a későbbi magánéletükben. Helyette marad a találgatás, hogy vajon mi kell a férfinak és mi a nőnek, és úgy nő fel megint egy nemzedék, hogy fogalma sincs, mi is az a férfi és a női kommunikáció.
Legutóbbi hozzászólások